Tamborrada |
Zona |
Año incio |
Horario |
Unión Artesana |
Parte Vieja |
1871 |
Arriada |
Umore Ona |
Gros |
1908 |
Izada |
Gaztelubide |
Parte Vieja |
1934 |
izada |
Ur Zaleak L.-E. |
(Eguía) |
1936 |
Izada |
C. D. Vasconia |
Centro |
1950 |
Mañana |
Kondarrak |
Gros |
1950 |
Arriada |
Artzak Ortzeok I.-A. |
(Intxaurrondo) |
1954 |
Mañana |
Ondar Gain |
Centro |
1956 |
Izada |
Ibaeta |
Antiguo |
1956 |
Mañana |
Loiolatarra L.-E. |
(Loiola) |
1960 |
Izada |
Anastasio Centro |
Centro |
1963 |
Tarde |
Sansustene (Peña Taurina) |
Antiguo |
1970 |
Izada |
Kresala |
Parte Vieja |
1972 |
Mañana |
C. D. Donosti |
Amara |
1974 |
Izada |
Atotxa Erreka |
Antiguo |
1974 |
Izada |
Boskotarrak I.-A. |
(Alza) |
1977 |
Izada |
C. D. Esperanza |
Parte Vieja |
1978 |
Tarde |
Donosti Gain L.-E. |
(Eguia) |
1978 |
Mañana |
Euskal Billera |
Parte Vieja |
1980 |
Madrugada d. 20 |
Zubi Gain |
Parte Vieja |
1980 |
Tarde |
Atlético de San Seb. |
Centro |
1980 |
Arriada |
Txubillo |
Amara Viejo-Centro |
1981 |
Tarde |
Baso Etxea |
Antiguo |
1981 |
Arriada |
El Cangrejo |
Gros |
1981 |
Tarde |
Los Corcones |
Centro |
1982 |
Izada |
Gizartea |
Centro |
1982 |
Tarde |
Arrano Elkartea L.-E. |
(Eguía) |
1983 |
Arriada |
Tamborrada de Larratxo I.-A. |
(Alza) |
1983 |
Izada |
Mons I.-A. |
(Intxaurrondo) |
1983 |
Tarde |
Casa de Álava |
Parte Vieja |
1985 |
Madrugada |
Bidebieta I.-A. |
(Bidebieta) |
1985 |
Izada |
Eskaut Gia I.-A. |
(Gros PV Cen |
1982 |
Tarde |
Anastasio Juvenil |
Centro |
1986 |
Tarde |
Arrano Beltza |
Parte Vieja |
1987 |
Madrugada |
Irurak I.-A. |
(Intxaurrondo) |
1987 |
Izada |
Jolastokieta I.-A. |
(Alza) |
1987 |
Izada |
Zulo Zahar I.-A. |
IIntxaurrondo) |
1987 |
Tarde |
Donosti Berri |
Centro |
1988 |
Izada |
Abandotarra |
Amara |
1988 |
Tarde |
El Sauce |
Amara |
1988 |
Arriada |
Ollagorra |
Parte Vieja |
1989 |
Tarde |
La Gaviota |
Gros |
1989 |
Tarde |
Herria Elkartea |
Parte Vieja |
1990 |
Madrugada d. 20 |
S. R. Copco |
Centro |
1990 |
Madrugada |
Martuteneko Damborrada L.-E. |
(Martutene) |
1990 |
Izada |
Bar Antonio |
Centro |
1990 |
Madrugada |
Haritza Elkartea |
Centro |
1991 |
Madrugada |
Cañoyetan |
Parte Vieja |
1992 |
Izada |
Gastronómica |
Parte Vieja |
1992 |
Madrugada d. 20 |
La Espiga |
Centro |
1992 |
Madrugada |
Marianistas |
Centro |
1992 |
Tarde |
Itxas Gain |
Gros |
1992 |
Mañana |
Gurea I.-A. |
Alza |
1992 |
Izada |
Amigos del Europa |
Centro |
1993 |
Tarde |
Xarmanta Elkartea |
Parte Vieja |
1994 |
Madrugada |
Catedral-Centenario |
Centro |
1994 |
Arriada |
Txofreko Lagunak |
Gros |
1994 |
Madrugada |
Bosko Zaleak I.-A. |
Intxaurrondo |
1994 |
Tarde |
Amara Berri Guraso Elkartea |
Amara |
1994 |
Arriada |
Lurgorri Elkartea |
Parte Vieja |
1995 |
Izada |
Ekintza |
Antiguo |
1995 |
Tarde |
Antxeta |
Gros |
1995 |
Izada |
Lagun Garbiak |
Gros |
1995 |
Izada |
Kresala Gasteak |
Parte Vieja |
1996 |
Tarde |
Santiagomendi |
Amara |
1996 |
Izada |
Haizalde I.-A. |
(Intxaurrondo) |
1996 |
Izada |
Antiguako Gazteak (heredera de Donosti Zarra)(1896) |
Antiguo |
1997 |
Mañana |
Antiguoko Damborrada |
Antiguo |
1997 |
Tarde |
Lagun Artea |
Centro |
1998 |
Mañana |
Jatorra |
Centro |
1998 |
Mañana |
Anastasio Femenina |
Centro |
1998 |
Tarde |
Lagun Berriak |
Amara |
1998 |
Tarde |
Marruma |
Gros |
1998 |
Tarde |
S. Fotográfica Gipuzkoa |
Parte Vieja |
1999 |
Tarde |
Ikasbide |
Amara |
1999 |
Tarde |
Axular |
Antiguo |
1999 |
Tarde |
Intxaurra I.-A. |
(Intxaurrondo) |
1999 |
Izada |
Zubi Muxu |
Antiguo |
2000 |
Noche |
Zuloidan |
Loiola |
2000 |
Arriada |
Club Cantábrico |
Centro |
2000 |
Noche |
Club Ciclista donostiarra |
Gros |
2000 |
Tarde |
Gaztedi |
Centro |
2000 |
Tarde |
Jesuitak (juvenil) (Video) |
Gros |
2000 |
Tarde |
María Reina |
Eguia |
2000 |
Tarde |
Zubi Musu |
Antiguo |
2000 |
Madrugada |
Gure Borda |
Gros |
2001 |
Noche |
Urtoki |
Amara Berri |
2002 |
Tarde |
Benta Berriko Lagunak |
Antiguo |
2002 |
Tarde |
Urtoki |
Amara |
2002 |
Tarde |
Aizepe |
Parte Vieja |
2003 |
Tarde |
Katalin Erauso |
Amara |
2003 |
Mañana |
Politécnico Easo |
Amara |
2003 |
Tarde |
"Iriyarena" Unibertsitateko Damborrada |
Antiguo |
2003 |
Tarde |
DYA (desaparece) |
Amara |
2004 |
Cesa en 2013 |
R.C. Tenis |
Antiguo |
2004 |
Arriada |
Zurriola Ikastolako helduen damborrada |
Gros |
2004 |
Tarde |
Istingorra |
Antiguo |
2005 |
Mañana |
Altzako Koxkorra |
Alza |
2005 |
Izada |
Kursaal Elkartea (Injineruen
- Ingenieros) |
Gros |
2005 |
Arriada |
Casa de la Rioja |
Parte Vieja |
2006 |
Tarde |
Danborkide |
Antiguo |
2006 |
Madrugada |
Casa de Galicia |
Gros |
2007 |
Mediodía |
Beti Erreala Tamborrada |
Gros |
2008 |
Mediodía |
Espai Catalunya |
Amara Berri |
2008 |
Madrugada |
Amaratarrak |
Amara Berri |
2008 |
Izada |
Jakintza |
Antiguo |
2009 |
Mañana |
Berio futbol taldea |
Antiguo |
2009 |
Izada |
Club Deportivo Bera-Bera |
Gros |
2009 |
Arriada |
Mundaiz |
Centro |
2009 |
Madrugada |
Goazen Erreala |
Amara Berri |
2009 |
Mediodia |
Erriberatarrak |
Riberas de Loyola |
2010 |
Izada |
Irrintzi |
Gros |
2010 |
Arriada |
Itsasburu (Web) |
Gros |
2010 |
Tarde |
Txirritako Txuriurdinak |
Larratxo |
2010 |
Tarde |
Txirain |
Antiguo |
2011 |
Tarde |
Santo Tomas Lizeoko
Gaztekide Damborrada |
Antiguo |
2011 |
Arriada |
Donosti Cup |
Amara Berri-Riberas |
2011 |
Tarde |
Aitor ikastola |
Egia |
2011 |
Tarde |
C.D. Internacional, |
Intxaurrondo |
2012 |
Tarde |
Asociación de Empleados de
Kutxa |
Centro |
2012 |
Mañana |
Eskola |
Centro |
2012 |
Tarde |
Fundación Ametzagaña |
Loiola/Martutene |
2012 |
Tarde |
Donostiako Kale Lagunak
hockey K.E |
Parte Vieja |
2012 |
Mediodia |
Aitzaki |
Parte Vieja |
2012 |
Tarde-noche |
Sheshenarena |
Parte Vieja |
2013 |
Mediodia |
Ardatza |
Parte Vieja |
2013 |
Mediodia |
Presentación de Maria |
Egia |
2013 |
Tarde |
Amaikak bat |
Parte Vieja |
2013 |
Mediodia |
Uliazpi Elkartea |
Bidebieta |
2013 |
Mediodia |
Katu Arrainak |
Gros |
2013 |
Tarde-noche |
Urki Arraun Elkartea
(popular improvisada) |
Parte Vieja |
|
Izada - (Popular) |
Morlanstarrak |
Morlans/Amara |
2014 |
Tarde |
Centro burgales
castellano-leonés |
Gros |
2014 |
Tarde |
Iluari futbol kluba |
Amara/Riberas loyola |
2014 |
Mediodia |